بهترین گونه های چوب برای ساخت درب چوبی

بهترین گونه های چوب برای ساخت درب چوبی

در این مطلب برای شما بهترین گونه های چوب برای ساخت درب چوبی را معرفی میکنیم و ویژگی های هرکدام از آن چوب ها را بررسی میکنیم .

چوب درختان هرکدام ویژگی های مختص خود را دارند که این ویژگی ها بسیار زیاد هم هستند. به همین علت برای ساخت درب با کیفیت ، در هر منطقه جغرافیایی باید از چوب مطابق با آب وهوای آن منطقه استفاده کرد .

برای مثال در شمال کشور به دلیل اینکه رطوبت هوا زیاد است باید از چوبی برای ساخت درب استفاده شود که رطوبت روی آن درب تاثیری نداشته باشد و باعث از بین رفتن آن نشود .

 بهترین چوب ها برای ساخت درب

چوب های زیادی برای ساخت درب استفاده میشود . اما ما در این قسمت قصد داریم چند نوع از بهترین و با کیفیت ترین چوب ها برای ساخت درب را برای شما نام ببریم .

افرا : چوب افرا چوبی نیمه سنگین و تقریبا سخت است اما نکته ای که این چوب را بسیار معروف کرده است طول عمر زیاد این چوب میباشد .

این چوب کمی شکننده است به همین دلیل بیشتر در داخل خانه استفاده میشود و یک نوع چوب برای ساخت درب داخلی حساب میشود و به عنوان درب ورودی کمتر استفاده میشود . اما طرح ها و نقش های خاص این چوب باعث شده است که طرفداران زیادی داشته باشد .

گردو : چوب گردو یکی از پرکاربرد ترین چوب ها در بیشتر صنایع چوبی میباشد . درخت گردو چوب بسیار مستحکم و سختی دارد به همین دلیل خیلی کار آمد میباشد .

نکته دیگری که باعث شده این چوب بسیار کاربردی باشد این است که کار با این چوب برای نجار راحت تر از چوب های دیگر میباشد .

از این چوب در صنعت ساخت درب استفاده زیادی میشود و درب های مختلفی در طرح و رنگ ساخته میشود . درب های ساخته شده از چوب گردو به رنگ هایی مانند کرم ، قهوه ای ، و … در می آیند . 

ماهون : چوب ماهون یکی از برترین و بهترین چوب ها برای ساختن درب میباشد .

 این چوب برای  نواحی که از رطوبت بالایی برخوردار است مانند شمال کشور بسیار کار آمد میباشد چون در مقابل رطوبت استحکام بسیار زیادی دارد .

 رنگ این چوب قهوه ای مایل به قرمز میباشد و مورد دیگر این است که چوب ماهون از ضخامت و مقاومت بسیار زیادی برخوردار میباشد .

بلوط : چوب درخت بلوط هم  یکی از چوب های بسیار خوب برای تولید درب میباشد این چوب چند نوع دارد : چوب بلوط قرمز ، چوب پنبه ای و …

بهتر است نوع چوب بلوط برای ساخت درب را با موقعیت مکانی خود هماهنگ کنید و از چوب بلوطی استفاده کنید که با آب و هوای موقعیت مکانی شما سازگار باشد .

نکته ای که این چوب را خاص میکند این است که این چوب در برابر حشراتی مانند موریانه بسیار مقاوم است و دچار خوردگی نمیشود به همین دلیل این چوب به پایداری نیز شناخته شده و میشود .

گیلاس : چوب درخت گیلاس از رنگ های متنوعی برخوردار است این چوب با قرار گرفتن جلوی نور خورشید و گذشت زمان تغییر رنگ میدهد و تیره میشود .

رنگ چوب گیلاس از قرمز تا قهوه ای میباشد و به دلیل تنوع رنگی و رگه های روشنی که در این چوب قرار دارد درب های ساخته شده با این چوب بسیار زیبا و خاص میشود .

ملچ : چوب درخت ملچ یکی از گران قیمت ترین چوب های بازار میباشد . این چوب با موج ها و رنگ زیبایی که در خود دارد بسیار زیبا و چشم نواز می باشد .

مرغوب ترین و گران ترین نوع این چوب به ملچ طلایی معروف میباشد که با موج های هفتی و هشتی که در خود جای داده است بسیار زیبا و چشم نواز شده است .

چوب ملچ برای ساخت درب ، کابینت و پارکت بسیار خوب و جذاب است ما به شما توصیه میکنیم اگر طرح و زیبایی درب یا کابینت خانه برایتان خیلی مهم است از چوب ملچ برای ساخت استفاده کنید .

توسکا : چوب این درخت بیشتر در صنعت مبلمان استفاده میشود اما برای ساخت درب هم چوب خوبی است . چوب توسکا  سبک و مقاوم است و رنگ آن کرم میباشد .

ما در این مطلب بهترین گونه های چوب برای ساخت درب چوبی را برای شما بررسی کردیم .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 5 =