صفحه اطلاعات فنی

در این پویانمایی با ساختار داخلی درب ضد سرقت آشنا می شوید. درب ضد سرقت از چه قطعاتی تشکیل شده است، مواد به کار رفته در ساخت آن چیست و یک درب مستحکم باید چه ویژگی هایی داشته باشد. راهکارهایی که ایستادر برای افزایش ایمنی و استحکام هرچه بیشتر درب های ضد سرقت خود به کار برده است حاصل بررسی های مداوم تیم تحقیق و توسعه بر روی درب های تخریب شده توسط سارقین در طول سال ها فعالیت شرکت است. استفاده از چارچوب دوتکه انحصاری که با بتن پر شده و دیلم را از کار می اندازد، عایق پشم سنگ جهت عدم عبور صدا و سرما و گرما از درب، استفاده از قفل های گاوصندوقی و هوک برای هرچه بالاتر بردن امنیت تنها تعدادی از مزیت های ایستادر نسبت به سایر درب های ضد سرقت موجود در بازار است

ساختار داخلی درب ضد سرقت

انواع چارچوب

چارچوب های شرکت ایستادُر با بهره گیری از دستگاه های مدرن خم کاری و بدون هیچ گونه محدودیتی، در مدل ها، ابعاد و اندازه های متنوع تولید می شوند.

چارچوب متحرک(کشویی) با بال 10 MF1

دارای ورق ST12 به ضخامت 1.5 mm با پوشش رنگ الکترواستاتیک که با زاویه 45 درجه به همدیگر متصل و جوشکاری می گردد، این نوع از چارچوب ها دارای لبه های مساوی به عرض 100 mm می باشند.

چارچوب متحرک(کشویی) با بال 7.5 MF2

دارای ورق ST12 به ضخامت 1.5 mm با پوشش رنگ الکترواستاتیک که با زاویه 45 درجه به همدیگر متصل و جوشکاری می گردد، این نوع از چارچوب ها دارای لبه های مساوی به عرض 75 mm می باشند.

لازم به ذکر است چارچوب های متحرک (کشویی) دارای قابلیت گسترش با توجه به ضخامت و شرایط محل نصب از 160 mm تا 240 mm میباشند و برای نصب نیاز به بتن ریزی دارند.

چارچوب ثابت 17 CF1

دارای ورق ST12 به ضخامت 1.5 mm با پوشش رنگ الکترواستاتیک که با زاویه 45 درجه به همدیگر متصل و جوشکاری می گردد، این فریم از سمت نمای بیرون دارای لبه به عرض 100 mm به صورت خم کاری زاویه دار می باشد ، اما از سمت داخل دارای لبه به عرض 50 mm به صورت صاف اجرا می گردد.

چارچوب ثابت دو بال مساوی CF2

دارای ورق ST12 به ضخامت 1.5 mm با پوشش رنگ الکترواستاتیک که با زاویه 45 درجه به همدیگر متصل و جوشکاری می گردد، چارچوب ثابت دو بال مساوی دارای لبه های مساوی از داخل و بیرون می باشد. لازم به ذکر است این نوع از چارچوب های ثابت جهت نصب نیاز به فریم انتظار داشته و داخل چهار چوب با پشم سنگ و فوم و یا بتن پر میشود.

طراحی لنگه درب ضد سرقت

ایستادُر در داخل لنگه درب ضد سرقت خود به دلیل اینکه معمولاً سرقت ها از طریق دیلم کردن درب انجام می شود، با استفاده از یک ورق به ضخامت 1.5 میلیمتر در سرتاسر درب و خم کاری هایی که به صورت فنی و تخصصی روی ورق ایجاد می کند و همچنین پروفیل سازی پیرامونی که به صورت دوبل در درب اعمال می کند، باعث بالا بردن آستانه تحمل درب در مقابل دیلم شدن می شود، که این مهم در طول چندین سال تجربه در صنعت درب سازی بدست آمده است.
همچنین ایستادُر در ساختار داخلی لنگه درب ضدسرقت خود در فضای داخلی ما بین دو طرف پنل درب بطور کامل از عایق پشم سنگ تخته ای (به جای فوم پلی استایرن و یا پشم شیشه) به ضخامت 40 میلی متر و دانسیته 80 که به منظور جلوگیری از نفوذ صدا و همچنین سرما و گرماست، استفاده می کند.

انواع لنگه درب ها

مدل های مختلف درب های ضد حریق ایستادُر با توجه به ضخامت و نوع مواد داخل لنگه ها بر اساس درجه مقاومت، سایز و جنس دسته بندی و تولید می گردد.

هسته لانه زنبوری ( Honey Comb Core )

شبکه سلولزی لانه زنبوری از جنس مقوایی بوده که از مزایای آن می توان به مقاومت بالا نسبت به وزن آن که باعث افزایش عمر بیشتر یراق آلات، فشردگی منظم و همچنین مقاومت بالا در برابر ضربه نام  برد.
دربهای ضد حریق ایستادُر با هسته لانه زنبوری با ضخامت لنگه 43 mm با استفاده از ورق فولادی به ضخامت 1mm با وزن 35 kg تولید میگردد.
این نوع درب ها برای فضاهای داخلی و خارجی از جمله بیمارستان ها، کتابخانه ها، مراکز خرید قابل استفاده می باشند.

هسته پشم سنگ ( RockWool Core )

هسته داخلی این درب ها از جنس سنگ های بلورین بازالتی و سنگ آهن به همراه الیاف به صورت تخته ای فشرده با دانسیته 120 تا 150 kg/m3 می باشد.
دربهای ضد حریق ایستادُر با هسته پشم سنگ با ضخامت لنگه 60mm با استفاده از ورق فولادی به ضخامت 1.25 mm با وزن 60kg تولید میگردد.
این نوع درب ها با توجه به عایق صوتی وحرارتی بودن هسته آن برای فضا های خارجی از جمله تونل ها فرودگاه ها، مجتمع های مسکونی و اداری قابل استفاده می باشند.

هسته مواد معدنی ( Mineral Core )

این هسته داخلی با مواد معدنی متشکل از پشم سنگ – پشم سرامیک – گچ نسوز، دارای مقاومت حرارتی و صوتی بیشتر نسبت به موارد فوق است.
دربهای ضد حریق ایستادُر با هسته مواد معدنی با ضخامت لنگه 70mm با استفاده از ورق فولادی به ضخامت 1.25 mm با وزن 90kg تولید میگردد.
از این نوع درب ها به دلیل مقاومت بالا در برابر آتش، در مناطق و مکان های ویژه از جمله تاسیسات حساس، نظامی و غیره می توان استفاده نمود.

مرجع یراق آلات درب ضد حریق

با نصب یراق آلات خروج اضطرای Panic Exit Hardware بر روی درب، هنگام آتش سوزی و یا حوادث غیر مترقبه افراد
به سادگی می توانند درب را باز کرده و از محل حادثه فرار کنند. همچنین به وسیله لولای های آرام بند Door Closer درب
مجدد بسته می شود تا همچنان به عنوان لایه محافظ به کار خود ادامه دهد.

درزگیر دور لنگه GS1

درب ضد حریق ایستادر دارای 3 نوار درزبندی می باشد.

درزگیر سیلیکونی دور چارچوب GS2

درز بین لنگه و چارچوب را پوشانده و مانع عبور دود می گردد که از جنس سیلیکون نسوز و تا 800 درجه سانتی گراد مقاوم می باشد.

درزگیر منبسط شونده Gs3

در قسمتی از چارچوب بین لنگه و چارچوب تعبیه شده و این درزبند در مواقع آتش سوزی با حجیم شدن چند برابر، فضای بین لنگه و چارچوب را بسته و مانع ورود گازهای سمی ناشی از آتش سوزی به محل امن وهمچنین مانع تبادل هوا و حرارت می گردد.