نحوه ساختن چهارچوب درب ضد سرقت

نحوه ساختن چهارچوب درب ضد سرقت

همان طور که می دانیم استفاده از درب ضد سرقت در تجهیزات ساختمانی در سالهای اخیر افزایش داشته است . از این رو نحوه ساختن چهارچوب درب ضد سرقت برای بسیاری از افراد جذاب و جالب می باشد .

 

تعریف درب ضد سرقت

همان طور که می دانیم درب ضد سرقت به دربی گفته می شود که از ورو سارقان جلوگیری کرده و در مقابل هرگونه خرابکاری و دستکاری و آسیب زدن ، دارای قابلیت اطمینان باشد .

لازم به ذکر است که به کارگیری کلمه اطمینان و ایمنی به طور صددرصدی نیست ولی می توان در مقایسه با درب های معمولی ، تفاوت های چشمگیری را مشاهده نمود و به مقاومت و استحکام بالا و همچنین برتری ساخت این نوع از درب ها ، پی برد .

گفتنی است که درب های ضد سرقت نسبت به درب های معمولی و حتی نرده های حفاظتی و آکاردئونی ، دارای ایمنی بسیار بالاتری هستند .

 

 

زنگ روی درب ضد سرقت

 

تفاوت درب ضد سرقت با درب معمولی

یکی از دلایل برتری درب های ضد سرقت نسبت به درب های معمولی از نظر ایمنی را می توان به استفاده از قفل های بسیار تقویت شده دانست .

باید بدانیم که هر کدام از این قفل ها دارای میزان امنیت و استحکام متفاوتی هستند که طبیعتا قفل هایی که دارای امنیت بالاتری هستند ، قیمت بیشتری هم نسبت به دیگر قفل ها دارند .

از دیگر تفاوت های بسیار مهم و اصلی بین درب های ضد سرقت و معمولی ، استفاده از قفل ها و ورق های فولادی سرتاسری درون درب ضد سرقت است .

از جمله ویژگی های درب های ضد سرقت این است که علاوه بر تامین امنیت محل ، دارای عایقی در مقابل سرما ، گرما ، رطوبیت ، برودت ، صدا ، طوفان و آتش مقاوم می باشد .

 

خرید درب ضد سرقت برحسب نیاز

هنگام خرید درب ضد سرقت باید توجه داشت که درب مورد نظر از استانداردهای جهانی برخوردار باشد و از ابزار یراق معمولی استفاده نشده باشد .

درب های ضد سرقت را باید با توجه به محل مورد نظر انتخاب نمود .

به عنوان مثال می توان اشاره کرد که از درب ‌های ساده فلزی که دارای دولایه ورق سخت و فولادی به ضخامت یک میلی‌متر هستند که در دو طرف درب نصب می شود و یک لایه عایق صدا و دما به عنوان لایه میانی ساخته می شود ، برای منازل و آپارتمانهایی که امکان ایجاد سر و صدا توسط سارقین برای آسیب رساندن به درب میسر نیست ، استفاده می شود .

 

نمای درب ضد سرقت

 

 

اجزای درب ضد سرقت و ساختن آن

همان طور که پیشتر اشاره شد ، هر نوع از درب ضد سرقت می تواند به انواع مختلف قفل های ضد سرقت مجهز شده باشد.

این فقل ها دارای سطوح متفاوت امنیتی هستند و باید بدانیم که اصلی ترین عضو درب ضد سرقت ، قفل آن می باشد .

به منظور تاکید بر اهمیت قفل برای درب ضد سرقت ، باید توجه داشت که این نوع از درب ها حتی اگر از نفوذناپذیرترین و مرغوب ترین لایه های فولادی و جنس بدنه باشند ، بدون نصب قفل مخصوص ، هیچ تفاوتی با یک درب معمولی نمی کنند .

از موارد ساخت درب های ضد سرقت می توان به پنهان بودن لولاها از یک و یا از هر دو طرف اشاره کرد که نتیجه این امر جلوگیری از باز شدن درب توسط اهرام می باشد .

گفتنی است که لولاهای درب های ضد سرقت ترک ، از درون کاملا مشهود است ولی لولای درب های ضد سرقت چینی کاملا پنهان است ، به طوری که نه از داخل و نه از بیرون قابل مشاهده نیست .

 

اجزای داخلی درب ضد سرقت

درب ضد سرقت معمولا دارای چند لایه است به طوری که جنس لایه داخلی را عموما از فولاد می سازند که با یک لایه از جنس های مختلف مثل MDF ، HDF ، فلز ، شیشه و … به صورت روکش قرار گرفته است .

شرکت های سازنده درون درب ضد سرقت را به منظور جلوگیری از صدا ، حرارت ، سرما و گرما  از پشم سنگ پر می کنند .

 

 

اجزای تشکیل دهنده درب ضد سرقت

 

نحوه ساختن چهارچوب درب ضد سرقت در ایران

تقریبا در تمامی چهارچوب و استراکچرهای درب ضد سرقت ایرانی ، از ورق و صفحه خمیده استفاده می شود .

برای محکم سازی ساختار این نوع از درب ها ، از قوطی های آهنی به ابعاد ٢٠*۴٠ استفاده می گردد .

برای ساخت استراکچر و چهارچوب درب ضد سرقت ایرانی ، از ورق خام که دارای  قابلیت خمش  بسیار خوبی می باشد ، استفاده می گردد .

این نوع از ورق ها باید دارای میزان اس تی حداقل 12 باشند .

از شرکت های سازنده این نوع از ورق ها می توان به فولاد مبارکه اصفهان و هفت الماس قزوین که از مرغوب ترین ورق های کشور می باشند ، اشاره داشت .

این ورق های پس از تولید توسط کارخانه های مذکور به کارخانجات طراحی و تولید درب ضد سرقت رفته و به قطعات مورد نظر برش خورده و پانچ می شود به طوری که جای قفل مورد نظر روی آن تعبیه می گردد .

برخی از کارخانجات تولید کننده درب ضد سرقت نیز در ابتدای امر اقدام به سوراخکاری این صفحات به وسیله دستگاه سی ان سی ( CNC ) نموده و سپس اقدام به برشکاری می کنند که روش اول برای ساخت درب های ضد سرقت ایرانی متداول تر و دارای دقت بیشتری می باشد .

در ادامه پس از برش و پانچ ورق ، آن را به قسمت خم می فرستند تا توسط دستگاه مخصوصی خمهای تعیین شده روی ورق ، بوسیله زوایای از پیش تعریف شده ، ورق را به صورت پروفیل برای ساختن چهارچوب ( لنگه ) درب ضد سرقت آماده می کنند .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *