تعمیرات درب ضد سرقت

تعمیرات درب ضد سرقت

بعد از گذشت مدتی از خرید یک وسیله ممکن است دچار عیب و نقصی شود و نیاز به تعمیر داشته باشد. یکی از موضوعات مهم بعد از خرید درب ضد سرقت تعمیرات و سرویس آن می باشد. اغلب تولیدکنندگان وسایل یک زمان مشخص برای سرویس های دوره ای اعلام می کنند.

همانطور که برای چک کردن خودرو و تعویض روغن گاهی نیاز است به تعمیرگاه سربزنید. درب های ضد سرقت نیزممکن است نیاز به سرویس دوره ای و تعمیر داشته باشند.

درب ضد سرقت بایستی دوره ای سرویس شود. و در صورت نیاز تعمیرات انجام شود تا به مشکل جدی برنخورد. در ادامه به نحوه تعمیرات درب ضد سرقت می پردازیم.

رگلاژ کردن درب ضد سرقت

برای رگلاژ درب های ضد سرقت مهم ترین نکته لولای درب می باشد. در حقیقت عملکرد درست در رگلاژ درب اهمیت داشته و مقاومت آن مدنظر می باشد.

تنها در صورتی رگلاژ درب به شکلی صیحیح انجام می شود که تمام قطعات موجود در درب به طرز صحیحی تنظیم شده باشد.

گاهی با درب در زمان باز و بسته شدن، صدا می دهد. در واقع این صدای ناهنجار نشان دهنده گیر کردن درب است و نشان می دهد که کارایی درب کاهش یافته است.

 

در صورتی که با مشکلاتی نظیر صدای ناهنجار درب رو به رو شدید. حتما به سراغ تعمیرات درب ضد سرقت رفته و مشکل را برطرف کنید.

مراحل تعمیر درب

در زمان سرویس دوره ای درب ها یا تعمیرات درب ضد سرقت، تعمیرکار ابتدا لولای درب را مورد بررسی قرار می دهد. او برای اینکار از ابزارهای مخصوص استفاده می کند.

در صورتی که مکل برطرف نشود، به سراغ روش بعدی رفته و یک لولا کمکی اضافه می کند.

با توجه به شرایط درب و تشخیص تعمیرکار، گاهی او از واشرهای مخصوص جهت بالا بردن لنگه درب استفاده می کند.

به اینکه توجه داشته باشید که اگر درب ضد سرقت شما از نوع چینی باشد نیاز است در کنار تعمیرکار، جوشکاری برای جابجای درب ها کمک بگیرید.

تعمیرات درب های ترکی و ایرانی به نسبت درب های چینی ساده تر بود و نیازی به جوشکار برای جابجای لولا ندارند.

عیوب درب ها

توصیه می شود برای تعمیرات درب ضد سرقت از یک تعمیرکار که دانش و تجربه کافی دارد بهره گیرید. در واقع تعمیرکار بر اساس دانش و توانایی خود تشخیص می دهد مشکل چیست. و به رفع آن می پردازد.

به طور کلی عیوب و مشکلات درب های ضد سرقت به شرح زیر می باشند:

  • شکستگی لولا
  • مشکلاتی در مغزی قفل درب ضد سرقت
  • رگلاژ نبودن درب
  • کاهش کارایی دستگیر و قفل
  • نفوذ صدا (با توجه به اینکه درب های ضد سرقت عایق صدا هستند، نفوذ صدا از مشکلاتی است که ممکن است به آن بربخورید.)

متاسفانه تولیدکنندگان بسیاری هستند که اصول و استاندارها را رعایت نمی کنند. و درب های تولید شده دارای کیفیت مطلوب و مناسب نیستند. و پس از مدت کوتاهی درب به مشکل خورده و دچار نقص می شود و شما نیاز به تعمیرات درب ضد سرقت پیدا می کنید.

در نتیجه در زمان خرید درب ضد سرقت دقت کرد و از فروشگاه و سایت های خرید کنید که ضمانت داشته و معتبر هستند.

افراد برای فراهم کردن امنیت و آرامش خیال خود از درب های ضد سرقت استفاده می کنند. در نتیجه قفل درب مهم ترین قسمت آن بود و بایستی از سالم بودن آن اطمینان داشته باشید.

به همین دلیل توصیه می شود زمان مراجعه تعمیرکار حتما از او بخواهید قفل درب هم چک کند. در واقع قفل مهم ترین قسمت درب بوده و امنیت به وسیله آن حاصل می شود. پس از چک کردن قفل درب غافل نشوید.

تعمیرکار بایستی پس رگلاژ و تعمیرات درب، قفل را چک کرده و در صورت وجود مشکل حتما آن را برطرف کند.

در صورتی که قصد خرید درب ضد سرقت دارید توصیه می شود از درب های مدرنی که مجهز به قفل اثر انگشت است استفاده کنید.با استفاده از این گونه درب ها دیگر با مشکلاتی نظیر خرابی مغزی رو به رو نمی شوید .

پیشگری از خرابی درب های ضد سرقت

بهتر است برای پیشگیری از نیاز به تعمیرات درب ضد سرقت و رگلاژ درب ها قفل و لولای آن را روغن کاری کرده و روکش درب را به صورت دوره ای با دستمال نمدار تمیز کرد

رفع صدای درب ضد سرقت

برای رفع صدای درب ضد سرقت بایستی میخ لولای درب را روغن کاری کرد و در صورتی که مشکل برطرف نشد میخ را درآورده و آن را تمیز کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 1 =