درب ضدسرقت فلزی

درب ضدسرقت فلزی یا چوبی؟ بهترین جنس در کدام است؟

در این مقاله قصد داریم بهترین جنس در ضدسرقت را معرفی کنیم. و به بررسی ویژگی های درب فلزی، چوبی و کامپوزیت بپردازیم. و در ادامه به سوالاتی زیر پاسخ میدهیم.

 

ویژگی های درب یک خانه مسکونی خوب چیست؟

امنیت کدام درب بهتر است؟کدامیک قیمت مناسبتری دارند؟کدام زیباتر هستند؟

امنیت و زیبایی دو عامل مهم در انتخاب دب منزل هستند و نسبت به سایر موارد اهمیت بیشتری دارند. در واقع زیبایی درب بر روی زیبایی خانه تاثیرگذار است و نمی توان این موضوع را در خرید در نادیده گرفت.

پیشنهاد مطالعه : برای اطلاع از تفاوت در داخلی با در فلزی کلیک کنید.

اهمیت در ضدسرقت

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و فناوری جدید افراد به دنبال راهی برای زندگی آسوده و راحت هستند. امنیت از مسائلی است که گذشته تا کنون برای افراد اهمیت داشته و بدنبال راهی برای افزایش امنیت محل سکونت خود در مقابل سارقان، زلزله و موارد این چنینی هستند.

استفاده پنجره های دوجدار، در ، مصالح مرغوب از مواردی است که مستحکم بودن و امنیت بیشتر را برای محل سکونت فراهم می کند. استفاده از درب و پنجره جدید و ایمن علاوه بر تضمین امنیت، زیبایی را برای منزل شما به ارمغان می آورد.

امروزه استفاده از این در ها فراگیر شده و پیمانکاران زیادی از این گونه درب ها استفاده می کنند.

درب فلزی و چوبی  نقش ویژه ای در ایجاده آرامش و امنیت دارد.

طراحی ها بسیار زیبا و مدرن این گونه در به در زیبایی منزل شما نقشه بسزایی دارد.

اغلب برای افراد این سوال پیش میاد که کدام جنس در امنیت بیشتری را فراهم می کند؟ نوع چوبی بهتر است یا نوع فلزی در ادامه می خواهیم بررسی کنیم که کدام جنس بهتر بوده و آیا جنس بر روی امنیت تاثیر می گذارد یا خیر

تفاوت در ضدسرقت با جنس چوبی یا فلزی

در های فلزی دارای ساختار فلزی هستند به همین دلیل در زمان انتخاب این گونه درب ها بایستی به خوردگی و هوازدگی آنها نیز توجه داشت. به همین دلیل انتخاب رنگ مناسب در در های فلزی حائز اهمیت است.

بهتر است رنگ های استفاده شده یک هارمونی مناسب میان رنگ در ضد سرقت و فلز ایجاد کند.

رنگ مورده استفاده برای رنگ آمیزی اینگونه در ها، اغلب از نوع پودری الکترواستاتیکی است.

از دیگر موارد مهم در انتخاب در با جنس فلزی، داشتن رکوب چوبی می باشد. قسمت پشت در رنگ فلز دیده می شود. در نتیجه بایستی به رنگ فلز و چهارچوب در توجه داشت.

در رابطه با درب های فلزی بایستی علاوه بر رنگ به این نکته توجه داشته که این گونه در ها در مقایسه با درب های چوبی، مقاومت و امنیت بیشتری دارند.

از دیگر دلایل محبوبیت این در ها، قابلیت استفاده از چند قفل می باشد. برای در های چوبی شما امکان استفاده چند قفل را ندارید.

نکاتی در خصوص در فلزی

درب های فلزی در مقابل حرارت، برودت و صوت عایق هستند.

در مقابل تغییرات دما تاب بر نمی دارند و شکل فیزیکی را حفظ می کنند. (اما در های چوبی با تغییر آب و هوا تاب برمیدارند و شکل فیزیکی خود را حفظ نمی کنند)

 

اغلب افراد برای زیبایی بیشتر از درب های فلزی استفاده نمی کنند و به سراغ دربهای چوبی می روند. برای زیبایی بیشتر درب های فلزی پیشنهاد می شود از فرفورژه بهره گیرید. و با طراحی زیبایی بیشتری به در فلزی ببخشید.

برخی از ویژگی های این گونه در ها

رنگ آمیزی در های فلزی اغلب با کوره های چوب الکترواستاتکی می باشد.

برخی از آنها روکش های PVC دارند.

ابعاد درب فلزی به شرح زیر است:

ابعاد چهارچوب: حداکثر 105 در 210 سانتی متر

عرض مفید: 90 الی 92 سانتی متر

ضخامت صفحه اصلی: برای در های فلزی چوبی اغلی از یک میلی متر کمتر است و حداکثر ضخامت صفحه 8/0 میلی متر می باشد.

از ویژگی در های فلزی چینی، می توان به یک فله بودن آن اشاره کرد. در واقع در های چینی که از جنس فلز هستند اغلب یک قفله بوده و باز و بسته شدن آنها به وسیله زبانه از سه طرف می باشد.

زبانه های که در این گونه در ها استفاده می شود اغلب توخالی هستند و به سادگی باز می شوند. در نتیجه امنیت خوبی را فراهم نمی کنند.

نتیجه گیری

درب های فلزی نسبت به در های چوبی ایمن تر هستند

در های فلزی چینی از امنیت کافی برخودار نبود و توصیه می شود در با کیفیتری انتخاب کنید.

انتخاب رنگ در فلزی اهمیت ویژهای دارد

در صورتی که زیبایی برایتان اهمیت بیشتری دارد می توانید از درهای چوبی استفاده کنید زیرا در های چوبی به نسبت درب فلزی شکیل تر هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *