قفل درب ضد سرقت

قفل در ضد سرقت نحوه نصب و تعویض قفل ها در

همانطور که می دانید یک در بدون قفل تبدیل به یک در معمولی شده و امنیت کافی را فراهم نمی کند. در نتیجه نصب در بدون قفل فایده ای نداشته و مانند یک در معمولی است. برای فراهم کردن امنیت و آسودگی خیال بایستی از یک قفل مطمئن استفاده کرد. تفاوتی در نوع درب وجود ندارد و همگی در ها بایستی که قفل مطمئن داشته باشند تا امنیت کافی را ایجاد کنند. در ادامه به نحوه نصب و تعویض قفل در می پردازیم.

همواره به این موضوع توجه داشته باشید که در صورتی که قفل مناسب انتخاب نکنید، احتمال دارد سارقین بتوانند درب را باز کنند. در نتیجه انتخاب قفل در ضدسرقت اهمیت ویژه ای داشته و باید به آن توجه داشت.

بیشتر بدانید : برای اطلاع از انواع و قیمت در ضد حریق با ایستادر همراه باشید.

ویژگی های قفل در ضد سرقت

قفل در معمولی با در های متفاوت است. و مهم ترین تفاوت وجود چند زبانه در قفل در ضد سرقت می باشد. در واقع با چرخاندن کلید در این گونه قفل ها زبانه ها در جهات مختلف داخل چهارچوب قرار می گیرند. مشخص است که هر چقدر تعداد زبانه ها بیشتر باشد، امنیت درب افزایش می یابد.

امنیت در وابسته به قطعات مختلف درب نظیر:چهارچوب، روکش، لولا و قفل می باشد. در نتیجه نمی توان با نصب قفل در بر روی در های معمولی همان میزان امنیت را فراهم کرد. در واقع علاوه بر قفل چهارچوب و لولا همچنین روکش تاثیر گذار هستند.

دستگیره

دستگیره در تاثیر چندانی در فراهم آوردن امنیت ندارد. و افراد می توان با توجه به سلیقه خود و صرفا با توجه به زیبایی نوعی دستگیر انتخاب کنند. دستگیر درب ها می تواند دکمه ای، تخم مرغی، کروم، فلزی، نیکل ، فولادی و … باشد

انواع قفل در ضد سرقت

قفل در در مدل های مختلف تولید شده و به بازار ارائه شده است. انتخاب نوع قفل با توجه به سلیقه، شرایط و مکان مورد استفاده، انجام می شود.

نصب قفل بر روی در با توجه به نوع درب و کشور سازنده آن می باشد. به عبارتی دیگر قفلی که بر روی در ایرانی نصب می شود با قفلی که بر روی در ترکی یا چینی نصب می شود متفاوت است.

گفته می شود قفل های چینی کیفیت چندانی نداشته و قفل های ساخت کشور ترکیه دارای کیفیت بهتر و طول عمر بیشتر است.

قفل دیجیتال

از قابلیت های خوب قفل دیجیتال در می توان به موارد زیر اشاره کرد:

این گونه قفل ها بر روی در چوبی و فلزی  به راحتی نصب می شود.

مجهز به سیستم ضد هک پیشرفته

مجهز به حافظه پشتیبان

مجهز به ریموت کنترل

نصب آسان بر روی انواع در های

قابلیت اتصال به گوشی یا کامپیوتر

علاوه بر موارد گفته شده اغلب قفل های دیجیتال دارای سنسورهای نظیر: سنسور ضدشوک و همچنین سنسور ضد حریق هستند. در نتیجه استفاده از این نوع قفل تاثیر به سزایی در افزایش امنیت داشته و سبب آسودگی و آرامش خاطر شما می شود.

 

تعمیر مغزی قفل در

همانطور که اشاره شد مهم ترین عامل در امنیت در ها وجود قفل می باشد. بنابراین بهتر است برای تامین امنیت هر از چند گاهی قفل را چک کنید و از سالم بود آن اطمینان حاصل کنید.

قفل های مدرن دارای تکنولوژی و فناوری های جدید می باشد و کمتر کسی می تواند این قفل ها را باز کند، اما توصیه می شود تعویض مغزی را هر چند سال یکبار انجام دهید تا سارقی را نفوذ به محل سکونت شما را پیدا نکند.

بهتر است برای تعویض قفل از یک فرد متخصص کمک بگیرید تا تجربه و دانش کافی در این زمینه را داشته باشد.

در ها دو قفل دارند.( قفل اصلی و قفل شب بند)

برای تعویض مغزی ابتدا قفل موجود را خارج کرده و سپس برای تعویض مغزی،بایستی پیچ های شب بند باز شود.پوکی و کارسه رزت را خارج کرده تا به مغزی قفل برسید.

توجه داشته باشید برای باز کردن مغزی باید پیچ هایی روی قفل باز شود تا مغزی بیرون بیاید.

پس از بیرون آوردن قفل، یراق را با استفاده از پیچ بند رگلاژ کنید. قفل جدید را قرار داده و برای بستن مغزی جدید کاسه رزت و پوکی را داخل قفل انداخته و پیچ های موجود را ببندید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *