نصب درب ضدسرقت

مراحل نصب درب ضد سرقت

همان طور که می دانید امنیت درب های ضد سرقت و همچنین زیبایی و مقاومت و عایق بودن آن ها از برتری های آن نسبت به درب های معمولی می باشد از این رو اگر قصد تعویض درب های عادی منزل خود را دارید  این مطلب را به منظور آشنایی با مراحل نصب درب مطالعه کنید تا تصمیمی آگاهانه بگیرید.

اما در ابتدا درباره نکات مهم و مزایای درب و لزوم تعویض  درب های عادی با در ضد سرقت می پردازیم.

آموزش نصب در ضد سرقت

مراحل نصب این درب‌های ایمن شامل کارگذاشتن چهارچوب، نصب درب با استفاده از جوش‌دادن یا رول‌بولت و جاگذاری درب است. در ادامه، آموزش نصب در ضد سرقت را به‌صورت قدم‌به‌قدم توضیح داده‌ایم.

کار گذاشتن فریم درب ضدسرقت

از پروفیل ۴×۱۰ یا ۴×۸ استفاده کنید و چهارچوب را به شکلی طراحی کنید و بسازید که استحکام اتصال درب به دیوار را تضمین کند. ابعاد داخلی چهارچوب باید بزرگ‌تر از ابعاد درب باشد. همچنین عایق‌کاری ضدزنگ چارچوب را انجام دهید.

  •     نصب درب با استفاده از جوش‌دادن: در فرایند جوش‌دادن، فریم را از قسمت پشت وارد چهارچوب و آن را تراز کنید. سپس با استفاده از خال‌های جوش، موقتاً نصب کنید. صحت عملکرد درب را بررسی و به شکل کامل با جوش ثابت کنید.
  • نصب درب با استفاده از رولبولت: درصورتی‌که دیوار مقاومت کافی دارد، می‌توانید از روش رول‌بولت برای نصب در ضد سرقت استفاده کنید. با ترازکردن سطوح، چهارچوب را در محل خود ثابت و سوراخ‌های مورد نیاز را در دیوار حفر کنید.
    در این روش باید چارچوب را به‌درستی روی سوراخ‌های مشخص‌شده ثابت کنید. سپس رول بولت را در سوراخ‌ها قرار داده و با پیچ گوشتی یا میله و چکش، آن‌ها را به درون سوراخ فشار دهید. توجه کنید که پیچ‌ها را به‌تدریج و مرحله‌به‌مرحله محکم کنید تا از تداخل بین تعادل و تراز درب جلوگیری شود.

کارگذاشتن درب و نصب در ضد سرقت روی فریم

نصابان حرفه‌ای برای نصب در ضد سرقت روی فریم پس از نصب چهارچوب، درب را با استفاده از لولا به چارچوب متصل می‌کنند. از قفل ضد سرقت باکیفیت و صحت عملکرد بالا استفاده می‌شود. در محیط‌های مرطوب و صنعتی باید از درب با پوشش ضدآب و ضداسید استفاده کرد.

تعویض درب قدیمی با ضد سرقت

برای تعویض درب قدیمی با ضدسرقت باید ابعاد درب قدیمی را اندازه‌گیری کنید. حتماًً از ابزاردقیقی مانند خراطی متر استفاده کنید تا دقت اندازه‌گیری بالا باشد. با استفاده از اندازه‌‌ها، درب ضدسرقت مناسب را خریداری کنید. برای نصب در ضد سرقت روی چهارچوب قدیمی باید نکاتی را رعایت کنید، زیرا ممکن است تعویض بدون تخریب باشد.

تعویض چهارچوب و نصب در ضد سرقت بدون تخریب

لازم به توضیح است که  در صورت مناسب بودن ابعاد چهار چوب درب معمولی شما می توانید بدون نیاز به تخریب، در های جدید را جایگزین نمایید.

اما در صورتی که اندازه چهار چوب درب های قدیمی  شما متناسب با ابعاد چهار چوب درب های  موجود در بازار نباشد باید به یکی از روش های زیر عمل نمایید.

روش اول سفارش در ، در اندازه مورد نظر  و مطابق با ابعاد چهار چوب و عدم نیاز به تخریب برای نصب می باشد.

اگر چار چوب  درب های معمولی بزرگتر از درب  باشند با قرار دادن قوطی های مخصوص می توان بدون نیاز به تخریب، چهارچوب متناسب با اندازه  درب را آماده نمود.

در صورتی که چهار چوب به اندازه خیلی خیلی کوچک تر از ابعاد چهار چوب مورد نیاز شما باشد می توان بخشی از آن را برش داده و بدون تخریب در را بر روی آن نصب کنیم.

در بالا با سه روش  نصب و تعویض درب  بدون تخریب آشنا شدید.

اما در صورتی که چهار چوب بیشتر از سه سانتی متر از ابعاد چهارچوب در کوچک تر باشد  امکان نصب درب های بدون تخریب وجود ندارد.

بلکه به ناچار باید چار چوب را از جا کنده و چهار چوب مناسب جدیدی برای درب نصب نمایید‌.

 نصب در ضد سرقت روی چهارچوب قدیمی

همان طور که گفته شد اگر ابعاد چهارچوب درب معمولی بزرگتر از چهار چوب در باشد، امکان نصب در ضد سرقت روی چهارچوب قدیمی وجود دارد.

همچنین اگر  کمتر از سه سانتیمتر  کوچک تر باشد امکان تعویض درب ها بدون تخریب وجود دارد.

حالت آخر وقتی است که چهار چوب بسیار کوچک تر از چهار چوب در مورد نظر ما باشد باشد  که برای این کار باید اقدام به تهیه چارچوب جدید نمایید.

برای سفارش این در ها می توانید انواع مدل های چینی، ترک و ایرانی را با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته اید و کیفیت آن ها انتخاب نمایید.

 مراحل تخریب چهارچوب

گام اول این کار برداشتن درب های قدیمی و آماده سازی چهار چوب برای نصب این در ها می باشد. بهترین راه تخریب چهارچوب، استفاده از فرز آهنگری است. پس از این مرحله باید چهارچوب جدید با دستگاه‌های جوش اینورتر نصب شوند.

توصیه می شود برای این کار از متخصصین این حرفه و نصاب در کمک بگیرید.

این افراد در مرحله اول ابعاد چهارچوب ورودی را اندازه گیری می نماید.

مطابق آنچه گفته شد در صورت بزرگ بودن چهار چوب ها  بر روی آن قوطی های آهنی جوش داده و یا در صورت کوچک بودن آن ها قسمتی از چارچوب قدیمی را برش می زنند.

بررسی امنیت درب های تعویضی

ممکن است که فکر کنید  چارچوب های قدیمی امنیت در های را کاهش دهد.

اما استفاده از برخی مصالح  در قسمت پشتی این چهار چوب ها امنیت را تا چندین برابر افزایش می دهد.

مصالح گفت شده می‌تواند از فوم های پلی اورتان و یا حتی مصالح سنتی نظیر ماسه یا سیمان باشد.

در مرحله بعدی چهار چوب ها گچ کاری می شوند.

سپس در گام آخر در و روی چهارچوب آماده شده پیاده سازی می شود.

می توان برای زیبا سازی بیشتر ظاهر چهار چوب های قدیمی از رو کوب های چوبی و یا فلزی استفاده نمود.

با این کار بستر زیرین یعنی چهارچوب های قدیمی دیده نمی شوند.

بیشتر چار چوب‌ ها ‌اندازه یک دیگر می باشند، اما توصیه می شود که دوباره اندازه آن را بررسی نمایید.

ضمنا حتما بررسی کنید که درب از راست باز شو می باشد و یا چپ بازشو.

نکات مهم هنگام نصب در ضد سرقت

نکات خاصی در زمان نصب در ضد سرقت باید در نظر گرفته شوند که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم:

  •     اطمینان حاصل کنید از پروفیل قوی و ابعاد مناسب برای فریم استفاده شده است.
  • قفل در باید دارای سیستم‌ مقاومت در برابر قفل‌شکنی و تکنیک‌های سرقت باشد.
  • لولای در ضدسرقت باید دارای سیستم‌های مقاومت در برابر قلاب‌گیری و قفل‌شکنی باشد.
  • درب باید دارای عایق‌کاری مناسب و مقاوم در برابر آب، حرارت و صدا باشد.

 

سخن پایانی

درهای ضدسرقت اگر با اصول و استاندارده تعریف‌شده ساخته شده باشند بسیار قابل اطمینان هستند و نقش موثری در پیشگیری از سرقت و تلاش برای نفوذ غیرمجاز دارند. اگر شما هم در تلاش برای ایمن‌کردن خانه خود هستید می‌توانید درب‌های قدیمی را تعویض کنید و علاوه‌بر ظاهر زیبایی درهای جدید، از امنیت بیشتر بهره‌مند شوید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *