آشنایی با قفل پست چی درب ضد سرقت

امنیت خانه یا شرکت همیشه یکی از مهمترین موضوعاتی است که برای همه اهمیتی ویژه ای دارد، همین باعث شده است که این روزها استفاده از درب­های ضد سرقت افزایش یابد، چرا که این این درب­ها می­توانند تا حد بسیار زیادی احتمال سرقت مکان مورد نظر را کاهش دهند. البته در این زمینه باید حتما به یاد داشته باشید که صرفاً ضد ­سرقت بودن چارچوب و درب نمی­تواند باعث شود که بگوییم درب شما ضد­ سرقت است، چرا که بخشی از امنیت درب­های ضد سرقت به یراق آلاتی که در آن استفاده می‌شود بستگی دارد. در مطالب قبلی توضیحات مفیدی در خصوص قسمت های مختلف درب های ضد سرقت داده‌ایم و در این مطلب قصد داریم که بیشتر در مورد یک قسمت خاص، یعنی قفل پستچی درب ضد ­سرقت صحبت کنیم.

 

قفل پستچی درب ضد­ سرقت چیست؟

قفل پستچی درب ضد­ سرقت می‌تواند در مواردی خاص تا حد زیادی جلوی ورود سارق به خانه شما را بگیرد و استفاده از این قفل‌ها در درب ضد­ سرقت باعث افزایش امنیت آنها خواهد شد. زمانی که شما از قفل پستچی درب ضد­ سرقت استفاده می‌کنید، حتی زمانی که درب باز باشد، اجازه ورود افراد مختلف را به خانه خود نمی‌دهید چرا که این قفل باعث میشود درب به صورت کامل باز نشود و از طرفی در زمان باز بودن درب خانه، کسی قسمت‌های داخلی خانه را نبیند.

بهتر است این نکته را به شما یادآوری کنیم که یکی از راه­های پیشگیری از بروز سرقت این است که اجازه ندهید سارقان متوجه شوند که شما وسایل با ارزشی در خانه دارید. قفل پستچی درب ضد سرقت را در ایران و به طور کلی نسل‌های قدیمی‌تر با نام “زنجیر درب” نیز می‌شناسند و دلیل آن نیز شکل این قفل‌ها و زنجیر متصل به آنهاست.

مسئله مهمی که در این میان باید توجه ویژه به آن داشته باشید این است که حتما در زمان خرید قفل پستچی درب ضد­ سرقت سراغ قفل‌های نسل جدید بروید، چرا که قفل‌های قدیمی امنیت کافی ندارد و کسی که پشت درب خانه شماست به راحتی با کمی تلاش می‌تواند سریعاً درب خانه شما را باز کند. اما امروزه قفل پستچی درب ضد­ سرقت دارای انواع مختلفی است که در ادامه این مطلب آنها را خدمت شما معرفی می­کنیم و توضیحات  مختصری را در این خصوص با شما در میان می­گذاریم.

 

انواع قفل پستچی درب ضد ­سرقت

با گذر زمان و مشاهده این موضوع که قفل­های پستچی یا زنجیری قدیمی تقریباً ناکارآمد هستند و سارقان به راحتی می‌توانند آنها را باز کنند باعث شد که شرکت‌های مختلف محصولات متنوعی را در این زمینه تولید کنند. در ادامه انواع مختلف قفل پستچی جدید و مدرن را خدمت شما معرفی می­کنیم:

●    قفل‌های پستچی پازلی

همانطور که از نام آنها می توان حدس زد برای باز و بسته کردن آنها شما باید یک پازل مارپیچ را حل کنید. آزاد­سازی زنجیر این قفل‌ها با اینکه می‌تواند سخت تر و زمان بر باشد، اما بهتر است بدانید که برای کسانی که پشت درب ایستاده‌اند کار غیر ممکنی نیست. می‌توان گفت این قفل‌ها بیشتر روند باز شدن درب توسط سارق را کند می­کنند. یکی دیگر از معایب این قفل‌ها زمان­بر بودن روند باز کردن آنها بود، به خصوص در شرایطی که فردی می‌خواست با عجله از خانه بیرون برود! به همین دلیل از این نوع قفل پستچی استقبال زیادی نشد.

 

●    قفل پستچی درب ضد­ سرقت

این نوع قفل پستچی را می‌توان به عنوان یکی از نمونه‌های موفق این محصول شناخت. محل قرار گیری این قفل تا حد زیادی شبیه به نمونه‌های قدیمی است اما با این تفاوت که جایگاه آن کمی پایین­تر از قفل اصلی درب شما می‌باشد. این قفل‌ها به راحتی از درون خانه باز و بسته می‌شوند و به این صورت برای رفت آمد شما هیچ مزاحمتی ایجاد نمی­کنند، اما باز کردن آنها برای افرادی که بیرون از خانه هستند غیر ممکن است. این قفل به وسیله یک دستگیره ساده باز و بسته می شود، زمانی که آن را در حالت باز قرار می‌دهید درب شما به راحتی باز خواهد شد و در زمانی که قفل را ببندید، درب بیشتر از 10 سانتی متر باز نمی‌شود. این نمونه قفل پستچی درب ضد ­سرقت به عنوان نمونه‌ای مناسب و کارآمد شناخته شده است و در صورتی که به دنبال یک قفل پستچی خوب هستید، باید سراغ این محصولات بروید.

نکات پایانی در مورد قفل پستچی درب ضد ­سرقت

قفل‌های پستچی درب ضد سرقت همانطور که گفتیم فقط بخشی از تجهیزات ایمنی جانبی است که روی درب­های ضد سرقت نصب شده و صد البته ممکن است در برخی از درب‌های ضد­ سرقت این نمونه از قفل را مشاهده نکنید. پس اگر می‌خواهید که قفل پستچی روی درب شما نصب شده باشد، بهتر است در زمان انتخاب و خرید درب ضد­ سرقت این موضوع را در نظر داشته باشید.
مورد بعدی که در رابطه با این قفل­ها باید بدانید، اندازه باز شدن درب است؛ در زمان استفاده از قفل پستچی درب مورد نظر شما حدود 10 سانتیمتر باز می‌شود. در نهایت این موضوع مهم را هیچگاه فراموش نکنید که اثر­گذاری همه این تجهیزات ایمنی زمانی به صورت کامل احساس می‌شود که خودِ شما اصول ایمنی را به صورت کامل رعایت کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *