مقایسه درب ضد سرقت با درب ضد حریق

درها و پنجره ها دو راهی هستند که از طریق آنها مزاحمان می توانند به فضای خصوصی و دارایی شما دسترسی پیدا کنند. دربها، به همین دلیل ، خطر بزرگتری هستند و نقطه حمله، اکثر سارقین سعی در بهره برداری از آن دارند. طبعاً قفل کردن درها اولین و مهمترین اقدام امنیتی است. اما بیشتر قفل ها را می توان انتخاب کرد و در غیر این صورت درب می تواند به زور با یک ضربه خوب باز شود.

این امر از اهمیت ویژه ای برخوردار است تا اطمینان حاصل شود که درب داخلی شما به راحتی خراب نمی شود و قفل به راحتی باز نمی شود. درب ضد سرقت ایرانی به طور کلی امنیت بالاتری را در تمام محیط ها ارائه می دهد. لولا ها تقویت می شود، مواد درها هم در برابر خطرات طبیعت مقاومت و هم انسان تلاش می کند تا از آن عبور کند، قفل ها به سختی قابل شناسایی هستند، پیچ ها به سختی می شکنند و فریم ها را به سختی از هم جدا می کنند.

برای درک اینکه چگونه یک درب ضد سرقت لوکس می تواند از شما محافظت کند، باید درک کنید که چگونه یک جنایتکار می خواهد از آن عبور کند.

اگرچه درست است که با تجهیزات تخصصی و مدت زمان نامحدودی، هیچ قفلی در برابر دستکاری غیرقابل نفوذ نیست، می توان قفل خود را برای انتخاب سارق معمولی، غیرممکن کرد.

اصل اساسی قفل كردن به سارق بستگی دارد كه پین های قفل را به یكدیگر باز می كند تا کلی باز شود. بعضی از قفل ها دارای پین هستند که تنظیم مجدد می شوند مگر اینکه تحت فشار ثابت باشند (که کلید آن را تحویل می دهد) به این معنی که مجرمان باید همه آنها را به طور همزمان در محل خود نگه دارد.

قفلهای دیگر به سادگی به گونه ای شکل می گیرند که ابزارهای انتخاب قفل در آن جا نگیرند. فریم های درب تقویت شده می توانند بسیار مستحکم باشند، صرف نظر از کیفیت خود دیوارها.

قوانین فیزیک نقطه ضعف تقریبا جهانی را در تمام درها ارائه می دهد که با لگد زدن ، درب داخلی مدرن را باز می کند. دربهای ضد سرقت بطور خاص با آرماتورهایی در این نقطه ضعف در ذهن طراحی شده اند و مانع از این روش بسیار ساده شکستن می شوند. از آنجا که بیشتر درب های ضد سرقت از استیل جامد، شکستن آنها نیز غیر منطقی است.

به طور طبیعی، شما درب های ضد سرقت شیشه ای زیادی پیدا نخواهید کرد، زیرا شیشه آسیب پذیری زیادی دارند. درب ضد سرقت  “شیشه ای” وجود دارند، اما اگر باشند بسیار گران هستند. آنها یا از شیشه ضد سرقت، ضد برش و خرد شده ساخته شده اند، مانند نوعی که برای شیشه جلو اتومبیل استفاده می شود، یا از مواد شفافی که اصلاً شیشه نیست.

درب ضد سرقت ایستادر همیشه به معنی گران بودن آن نیست و گاهی بعضی از درب های ضد سرقت بسیتر قیمت مناسبی دارند. اما اگر گران هم باشند با در نظر گرفتن منافعی که برای شما دارد گزینه خیلی خوبی می باشد.

درب ضد سرعت برای جلوگیری از حمله سارقین به خانه استفاده می شود و این که امنیت خانه از باد و باران و سارقین در امان بماند.

درب ضد حریق درب های مهمی در ساختمان هستند که از امنیت و ایمنی بالایی برخوردار هستند. درب ضد حریق از دیگر انواع درب ها می باشند که از آن در ساختمان های اداری و بیمارستان ها و مراکز بزرگ خرید استفاده می شود.

درب ضد حریق همانطور که از اسمش مشخص است در برابر حرارت و آتش بسیار مقاوم بوده و با وجود این درها آتش از آن عبور نخواهد کرد. این درها با توجه به شرایط و زمان محیط با ظاهر مشخص طراحی شده اند و اگر بیشتر از حد توانشان باشد دچار آسیب می شوند.

کاربرد اصلی این درب های ضدحریق جلوگیری انتقال آتش و حرارت به دیگر نقاط ساختمان می باشد. این امکان برای هتل ها و بیمارستان ها بیشترین کاربرد را دارد. این دو ساختمان هر دو دارای اتاق های متعددی می باشند و در صورت آتش سوزی یک اتاق، این درب ها اجازه نمیدهد که آتش به نقاط دیگر انتقال پیدا کند و در این صورت کنترل کردن آتش آسان تر می شود.

پس بهتر در ساختمان های مسکونی و عمومی از این در ها استفاده شود تا از بروز آتش سوزی وسیع جلوگیری شود.

پس می توان گفت هر دو درب ضد سرقت و درب ضدحریق برای حفظ امنیت می باشد. اما یکی از این درب ها برای امنیت در برابر سارقین می باشد و دیگری برای امنیت در برابر آتش است.

درب های ساده چوبی در زمان آتش سوزی بسیار ضعیف عمل کرده و به سرعت  آتش می گیرند و به سرعت پخش آتش کمک می کنند. پس بهتر است همین الان برای مراکز تجاری و رستوران ها و سینماها از این در استفاده کنیم.

ولی می توان گفت که هر دوی این درب ها زمانی که مکمل هم باشند کارایی بیشتری دارند. پس چه خوب که ویژگی های هر دو درب را در یک درب قرار دهیم تا یک کالای درجه یک و بی نقص داشته باشیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *