آیا به درب ضد حریق نیاز دارم؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که بسیاری از افراد قبل از خرید درب و هنگام برنامه ریزی برای این کار از خود می پرسند این است که آیا به درب ضد حریق نیاز دارم؟

اغلب افراد مطمئن نیستند که به درب های ضد حریق نیاز دارند یا خیر و آیا هنگام تعویض درب های داخلی بهتر نیست آن ها را ضد حریق کرد، همچنین مراکز و ساختمان های بزرگ گاهی نمی دادند به چه تعداد درب ضد حریق نیاز دارند و  محل مناسب برای آن ها کجاست؟

بررسی دقیق اینکه چه تعداد و از چه نوعی درب ضد حریق مورد نیاز شماست توسط کارشناسان ما با بررسی محیط قابل انجام است ولی با این حال می توانید با خواندن این مقاله به پاسخ بسیاری از پرسش هایتان در این مورد برسید.

با ما همراه باشید.

درب ضد حریق چیست؟

به طور ساده دربی است که به طور ویژه طراحی و ساخته شده و به تنها توسط کارشناسان ضد حریق در محل مورد نظر نصب شود تا اینکه بتواند مقدار زمان معینی در برابر آتش و دود مقاومت کند تا اعضای ساختمان بتوانند در صورت بروز حریق از ساختمان خارج شده و آتش در همان اتاقی که بود متوقف شود.

انواع درب ضد حریق

برای اطمینان از اینکه درب مورد نصب تمامی استاندارد های ضد حرق را رعایت کند و مقاومت خوبی در برابر آتش از خود نشان دهد سازمان آتش نشانی در ایران به شرکت هایی که دارای استاندار های تعیین شده هستند تاییده ی آتش نشانی را می دهد که شرکت ایستادر نیز دارای این تاییدیه می باشد.

درب ضد حریق هنگام بازسازی منزل

من در حال انجام یک تعمیر و بازسازی اساسی در خانه هستم آیا نیاز دارم درب های ضد حریق را جابجا کنم؟
در یک پروژه تعمیر و نو سازی اساسی اگر محل دیوار ها و درب های شما تغییر پیدا می کند بهتر است که با معمار خود یا مشاورین ما تماس حاصل فرمایید تا بهترین مکان برای محل جدید نصب درب های شما مشخص شود
در موارد کلیدی زیر بهتر است از درب های ضد حریق استفاده شود.
یک خانه دو طبقه که اتاقی دارد که از پارکینک یا گاراژ به داخل اتاق راه دارد.
ساختمانی جدید یا نوسازی شده ای که سه طبقه یا بیشتر داشته باشد باید درب ها بر روی هر اتاق قابل سکونت در راه پله ها نصب شود.

نصب درب ضد حریق هنگام بازسازی منزل

جایگزینی درب داخلی با درب ضد حریق

من در حال جایگزینی درب های داخلی خانه ام هستم آیا لازم است از درب های ضد حریق استفاده کنم؟

درب های داخلی معمولا در ابعاد و نوع چارچوب با درب های ضد حریق تفاوت دارند و از ظرافت و زیبایی بالاتری برخوردارند. این درب ها به صورت استاندارد نمی توانند با درب های ضد حریق جایگزین شوند.

البته هیچ کسی نمی تواند به شما بگوید که نمی توانید از درب های ضد حریق استفاده کنید، اگر نیاز می بینید می توانید. همان طور که بسیاری ترجیح می دهند اقدامات ایمنی بیشتری را برای محافظت از خانواده و خانه خود انحام دهند. با این حال قبل از انجام این کار موارد زیر را بررسی کنید.

اگر قصد دارید از فریم های موجود استفاده کنید چک کنید آیا متناسب با درب های ضد حریق می باشد یا نه. در مقایه با ضخامت استندارد 35 میلی متر درب های ضد حریق معمولا 44 میلیمتر ضخامت دارند، گاهی نیاز است که دیوار را اصلاح کنید تا با درب ضد حریق متناسب شود.

نصب استاندارد درب ضد حریق

یک درب در برابر آتش سوزی مقاوم نخواهد بود مگر اینکه این در ضد حریق و به درستی نصب شود. به شدت توصیه می شود که هنگام نصب درب صلاحیت کارشناسان نصب بررسی شود درغیر این صورت هیچ تضمینی برای مقاومت درب هنگام آتش وجود نخواهد داشت همچنین هنگام خروج از ساختمان یا ترک منزل باید درب ها را ببندید.

تست درب ضد حریق استاندارد

امیدواریم در این مقاله پاسخ پرسش را گرفته باشید. در ضمن می توانید در صفحه مربوط به درب ضد حریق با انواع و ویژگی های متفاوت آن ها آشنا شوید. در صورت علاقه مند شدن به درب های ضد حریق مقاله تاریخچه حفاظت از آتش را از دست ندهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *